Historia marki


Historia marki Lesonal sięga roku 1858, kiedy to niemiecki farmaceuta postanowił sprzedać swoją aptekę (Stuttgart) i zająć się produkcją farb. Najpierw jego firma wytwarzała olej z siemienia lnianego i białą farbę cynkową, ale już w latach dwudziestych ubiegłego wieku wyspecjalizowała się w produkcji lakierów samochodowych.
W ciągu swojej ponad półtorawiecznej, niemieckiej historii, Lesonal zawsze był pionierem we wdrażaniu nowych pomysłów i dzięki temu doprowadził do kilku technologicznych przełomów w produkcji farb i lakierów. Wymienić tu można – między innymi – wprowadzenie do przemysłu samochodowego takich nowości, jak: lakiery nitrocelulozowe, pierwsze emalie piecowe oraz poliestrowe kity szpachlowe. Jednak w historii marki Lesonal, jako spektakularnie pionierskie dzieło, zapisał się pierwszy, prawdziwie globalny system lakierów renowacyjnych według zasady: najwyższa jakość za rozsądną cenę.

Pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku Lesonal został przejęty przez Akzo Nobel. W 1995 roku linię lakierów renowacyjnych Lesonal udoskonalono, aby pełniej zaspokoić potrzeby rosnącego segmentu profesjonalnych warsztatów lakierniczych, wymagających najwyższej jakości lakierów za rozsądną cenę. Aby usatysfakcjonować tych klientów, w 1996 roku Lesonal przedstawił zupełnie nowy, kompaktowy zestaw produktów, z którym to marka Lesonal weszła na rynek międzynarodowy w dziesięciu krajach Europy Zachodniej oraz w Stanach Zjednoczonych. W roku 1998 Lesonal został wprowadzony na rynek azjatycki, a w 2002 roku na rynek Europy Środkowej i Wschodniej. Obecnie produkty Lesonal cieszą się uznaniem profesjonalistów branży lakierniczej w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.

Dziś można polegać na marce Lesonal tak samo, jak w ciągu ostatnich 150 lat, a ciągłe doskonalenie kolejnych generacji produktów zapewnia skuteczne zaspokajanie potrzeb profesjonalnych warsztatów blacharsko – lakierniczych.